MÖBLER / Bord / Sybord 12009148

nr 1200 9148

Sybord

Nyrokoko. Pelarfot. Längd: 58, djup: 37 cm, höjd: 73 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 20:54:33

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.